Tilbage til produktgruppen Tæpperenser
Charis one - Kompakt tæpperenser - støjsvag
Varenummer: Charis One
Dette er en bestillingsvare
Vejl. pris: 30.695,00 DKK ekskl. moms
Vejl. pris 38.368,75 DKK inkl. moms
30.695,00 kr. ekskl. moms

- Tanke i højdensitetspolyethylen, hvilket gør dem meget robuste.
- Transparent og slagfast låg, som gør det muligt at se processen under rengøringen.
- Opsamlingstanken kan nemt afmonteres fra maskinen, så tømning og rengøring bliver enkel.
- Let tilgængelig åbning til påfyldning af rent vand.
- Filtrene til vakuummotoren er let tilgængelige og kan nemt afmonteres for rengøring.
- Pakningerne er ikke limet fast og kan udskiftes manuelt. Nemme at rengøre og udskifte.
- Robuste hjul der ikke efterlader mærker.
- Messing lynkoblinger, driftssikre og slidstærke.
- Vandpumpe med bypass, som automatisk regulerer det optimale vandløft afhængigt af det anvendte værktøj. Bypass-funktionen øger desuden pumpens driftssikkerhed og forebygger problemer over tid.
- Pumpe udviklet efter Santoemma-specifikationer for ekstra lang levetid.
- Vakuummotor med termisk beskyttelse mod overbelastning.
- Vakuummotor behandlet mod rust.
- Både motor og pumpe kan arbejde kontinuerligt.
- Børstemotor med termisk beskyttelse mod overbelastning.
- Børstelejer i rustfrit stål for længere levetid.
- Modulært design, som gør vedligeholdelsen enkel og omkostningseffektiv.
- PRODUKTFAKTA
| Strømtilslutning | 230 V |
| Sugemotor | 3 trins- højt vandløft |
| Motor ydelse | 1500 V |
| Sugeevne | 3400 mmVs |
| Maks luftgennemstrøm | 45 ltr/sek |
| Maks. vandgennemstrømning | 4,5 ltr/min |
| Pumpe med bypass-funktion | Membran |
| Pumpetryk | 9 bar |
| Arbejdsbredde | (tæppe/hårdt gulv) 400 mm |
| Ledning | 15 mtr |
| Sugeslange | Valgfri |
| Rentvandstank | 35 ltr |
| Opsamlingstank | 35 ltr |
| SMARTKIT system | Tilvalg (SMARTKIT-SW50C) |
| Varmtvandsmodul | Tilvalg (HT1800) |
| Lydniveau | (3m/1m - ISO3744) 67 dB(A) / 70 dB(A) |
| Dimensioner | 42 x 104 x 96 |
| Vægt | 50 kg |
| Funktionalitet | Koldt vand |








